Kreatywna kwarantanna

Artyści i artyści ukryci! Mobilizacja!
Mobilizuję siebie i Was do kreatywności!

Kwarantanna wywołuje u mnie skręty całego ciała, ponieważ mój organizm nie bardzo lubi odpoczywać, a kwarantanna to właśnie taki przymusowy odpoczynek. Oczywiście nie jest to rzecz, z której jestem dumna, ale tak mam – trudno – pracuję nad tym.

Tymczasem próbuję wymyślać sobie różne kreatywne działania, które umilają mi dzień:

Zaczęłam wczoraj od założenia programu #poczytajmiszomko na IGTV. Codziennie zamierzam wrzucić Wam krótki fragment jakiejś książki, którą aktualnie czytam, lub której treścią akurat chciałabym się z Wami podzielić.

Zrzut ekranu 2020-03-14 o 18.26.48

W związku z tym zachęcam do odwiedzenia mojego profilu na Instagramie:
—> @monikaszomko <—

Druga inicjatywa, również na Instagramie, w którą dzisiaj próbowałam Was wkręcić, to szybka interpretacja dzieła, abstrakcyjnego, wrzuconego u mnie na relację. Chodziło o to, żeby odpowiadać od razu, żeby nie zastanawiać się, po prostu napisać swoje pierwsze skojarzenie, myśl. To świetne ćwiczenie! Jestem dumna, bo spotkało się z dużym odzewem, a najpiękniejsze jest to, że prawie każdy widzi co innego.

860D95C9-AE97-4142-A12E-299F0FB97E92

Trzeci mój pomysł – szalony! Nagrałam filmik na YT p.t. „#trenujzszomko w kwarantannie”.  Może jutro zaprezentuję kilka innych ćwiczeń – zobaczymy. To oczywiście forma żartu, ale kto wie – może kogoś zainspiruję? Zwłaszcza, że dobrze ćwiczyć z obciążeniem, a jeśli nie ma się profesjonalnego sprzętu… to trzeba kombinować.

Pamiętajcie, żeby rozwijać w sobie artystę, wewnętrzne dziecko! Dbajcie o siebie, również tak. 🙂 I przede wszystkim pamiętajcie – NIE OCENIAJCIE SIĘ. Ponieważ, „żeby żyć twórczo, musimy pozbyć się lęku przed błędami” (J.C.Pearce).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s